Безкоштовний дзвінок 0 800 400 807
Зворотній дзвінок

Прогресивні лінзи: все, що вам потрібно дізнатися про мультифокальну оптику

Що таке мультифокальні (прогресивні) лінзи?


Мультифокальні або ж прогресивні лінзи — оптика, створена спеціально для корекції вікової далекозорості (пресбіопії).

 

Пресбіопія — це проблема зору, від якої не застрахована жодна людина. Вона виникає з віком, найчастіше у період 40-50 років: людина починає погано бачити предмети зблизька. Детальніше про пресбіопію можна прочитати за посиланням.


Особливості прогресивних лінз


Прогресивна мультифокальна лінза забезпечує чудову видимість як на коротких відстанях, так і переводячи очі на довші відстані, не знімаючи окулярів — навіть після довгих годин читання та роботи за комп’ютером. 


Має плавний перехід між різними зонами. Ви чудово бачите на відстані 40 см, але підвівши погляд на співбесідника ви бачите так само добре — не потрібно більше кожного разу знімати й одягати окуляри. 


Виглядають естетично, не спотворюючи вигляд очей за окулярами. Сучасні прогресивні лінзи мають однорідний вигляд без “склейок” чи ліній поділу, навіть попри те, що мають декілька зон огляду.
Види оптичних лінз: чим відрізняються прогресивні від біфокальних лінз?


Залежно від розміщення зорових зон, розрізняють наступні види:


 • Асферичні — зона близького зору у центрі лінзи, зона далекого — на периферії. 

 • Біфокальні — зона близького зору знизу лінзи, зона далекого — у верхній частині.

 • Прогресивні — мають особливе розміщення зон різного фокусування, що дозволяє переводити погляд на близькі, середні та далекі відстані без втрати якості зображення.


В інтернет-магазині та оптиках Ochki ви можете придбати такі прогресивні оптичні лінзи:Окрім безпосередньо якісного покращення зору ці сучасні мультифокальні лінзи від провідних світових компаній також мають додаткові переваги: захист від ультрафіолету, багатошарове покриття (наприклад: антистатичне, зміцнююче, антирефлексне, водо- та брудовідштовхувальне).
Кому підходять прогресивні лінзи? Як підібрати?


Мультифокальні лінзи підійдуть вам, якщо у вас:


 • є потреба чітко бачити як на коротких відстанях, так і переводячи очі на довші відстані, не знімаючи окулярів — зручно користувачам ПК, музикантам, стоматологам, перукарям та ін.;

 • робота пов'язана із напруженим зоровим навантаженням на близьких і середніх відстанях.


Пам’ятайте, що призначити корекцію може лише досвідчений офтальмолог. Самостійний або непрофесійний підбір окулярів чи м’яких контактних лінз може спричинити подальше погіршення пресбіопії, або навіть викликати інші проблеми із зором.


Навіть коли ви впевнені, що не маєте проблем із зором, до офтальмолога потрібно звертатися мінімум раз на рік. Так, у вас є шанс вчасно визначити початок розвитку пресбіопії, відповідно лікар зможе коректно діагностувати, призначити лікування та відповідну корекцію.


Якщо у вас уже діагностована пресбіопія, варто пам’ятати, що вона постійно прогресує, тому доведеться періодично змінювати рецепт на окуляри.


Протипоказання для використання мультифокальних лінз


Прогресивні лінзи протипоказані при наступних патологіях зору:


 • Анізометрія — різна гострота зору на різних очах, подекуди більше 2 діоптрій.

 • Катаракта — при помутнінні кришталика лінзи не здатні покращити зір.

 • Косоокість — коли зорові осі не паралельні, пацієнт не може одночасно фокусуватися на тих самих зорових ділянках оптичної лінзи.

 • Ністагм — захворювання, при якому зіниці рухаються мимовільно, через що постійна неконтрольована зміна зорових ділянок буде приносити надзвичайний дискомфорт.


Де замовити прогресивні окуляри?

У наших оптиках та на сайті ochki.kiev.ua ви можете придбати якісні оптичні лінзи за вашим рецептом та замовити виготовлення окулярів для корекції пресбіопії у нашого майстра.


 • Лінзи можна вставити в оправи напівобідкові та повнообідкові будь-яких моделей: овальні, прямокутні, авіатор, оправа-метелик, круглі, «лисички», котяче око та ін. 

 • Такі окуляри мають комфортний перехід від коротких, середніх до далеких відстаней.

 • Гарантують відмінну якість зображення — ніби здоровими очима, та комфорт — не стомлюють і не перенапружують їх. 

 • Ефективно коригують гостроту зору, при цьому очі виглядають максимально природно.


Бережіть себе і свій зір, та за будь-яких підозр звертайтеся до спеціаліста. Якщо ви не маєте рекомендацій лікаря та рецепту на окуляри, завітайте до однієї з наших оптик.

03.02.2022